Współtwórcy

niedziela, 13 listopada 2011

E.L.F. Complexion Perfection Puder wyrównujący koloryt elf – godny zakupu? by MustHave
E.L.F. Complexion Perfection Puder wyrównujący koloryt – godny zakupu?
Skusiłam się aby napisać recenzję o produkcie Complexion Perfection z serii Studio ze względu na bardzo zróżnicowane opinie. Duża grupa użytkowniczek tego „Elfowego” pudru - wynalazku jest z niego bajecznie zadowolona, ale bywają i takie opinie które zaprzeczają wszystkiemu.

Jest to puder lekki, drobno zmielony, mocno sprasowany, wyrównujący koloryt. Zawiera cztery kolory, które można stosować razem jak i osobno. Oprócz fajnie wykonanej, solidnej puderniczki zawierającej lusterko dostrzegłam wiele plusów.
Z góry uprzedzę, że nie jest to puder kryjący (!) aby wymagać od niego idealnego krycia i zmatowienia twarzy. Mimo to utrzymuje się na skórze dość długo bo do 5-6h. Oczywiście zależy to w dużej mierze od typu skóry, rodzaju podkładu, czy też tego czy został nałożony przed make up’em krem. Kosmetyk przede wszystkim neutralizuje zaczerwienienia oraz drobne wypryski, usuwa oznaki zmęczenia, wyrównuje koloryt, ożywia i ujednolica skórę, jest pudrem transparentnym.
Dzięki temu możemy wyglądać świeżo i zdrowo nawet po ciężkiej nocy (bynajmniej u mnie tak to właśnie zadziałało).
Puder zawiera Silicę ( tak samo jak Elf High Definition Powder ) która pochłania łój i wilgoć, zmniejsza widoczność zmarszczek i bruzd oraz nadaje pudrom jedwabistości. Dlatego też sam produkt nie wchodzi w zmarszczki, a co za tym idzie nie uwydatnia ich. Nie osadza się na meszku, suchych skórkach, nie tworzy efektu mąki (chyba że nabierzemy go zdecydowanie za dużoJ) oraz nie zapycha porów. Innymi słowy jest niewidoczny na twarzy.
Complexion Perfection posiada jeszcze jedną zaletę mianowicie delikatnie rozświetla. Dla osób z ciemniejszą karnacją może to stanowić problem. Ponieważ kiedy produkt zostanie użyty na całą twarz na pewno ją rozjaśni. Wobec tego dla osób o ciemniejszej karnacji polecam stosować go w głównej mierze na strefę T (czoło, nos, broda) oraz pod oczy. Będzie stanowić idealne wykończenie makijażu.
Według mnie kosmetyk jest mało wydajny. Ale za taką cenę nie ma co narzekać…J Dodatkowo przestrzegam przed nadmiernym jego nałożeniem. Tak jak pisałam wcześniej możemy się nieco wybielić przy dużej ilości.
Jednak stosunek „wad” do zalet jest nieporównywalny. Dlatego też polecam!
Produkt nie testowany na zwierzętach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz