Współtwórcy

piątek, 4 listopada 2011

Recenzja mineralnej pomadki do ust marki e.l.f. cosmetics by MustHave.


Jako że moja pierwsza recenzja była i tak „nieco” długa J, nie chciałam jej jeszcze bardziej wydłużać kolejnymi propozycjami. Dlatego też dzisiaj wspomnę ponownie o firmie Elf, a dokładnie o mineralnej pomadce tejże firmy.
Dostępna w szerokiej gamie kolorów – osobiście widziałam 18 odcieni. Składa się w 100% z naturalnych składników. Zawiera egzotyczne olejki, naturalny wosk, witaminy i wyciągi z roślin. Nie posiada parabenów (zabezpieczają kosmetyk przed bakteriami i grzybami, które mogą się w nich rozwijać, stosowane do przedłużenia ich trwałości, jednak mogą powodować reakcje alergiczne), konserwantów i barwników.
A co ze stroną wizualną? Mineral Lipstick (E.L.F. Mineralna Pomadka do ust Elf Mineral Lipstick) jest matowa, dobrze kryje, nie klei się. Posiadam ją w kolorze Natural Nymph. Ten cielisty odcień niestety uwidacznia niedoskonałości ust. Mam tu na myśli wysuszone usta, skórki itp, dlatego najlepiej używać kosmetyk po uprzednim wyleczeniu ich. Osobiście polecam również nałożenie błyszczyka bezbarwnego na pomadkę. Uzyskamy naturalny, świeży efekt bez widocznych skórek i innych niedoskonałości. Mogę jedynie pocieszyć, iż większość pomadek różnorodnych firm mających ten odcień ukazuje takie same mankamenty.
Pomadka z Elfa nie wysusza i długo się utrzymuje. Dodatkowym plusem jest to, że po dłuższym czasie nie ściąga się w kąciki ust. Produktu nie testowano na zwierzętach jak również wszystkich innych wytwarzanych przez markę Eyes Lips Face.